Pozdravljeni,
stara sem 27 let in se skoraj od začetka menstruacij soočam z dismenorejo (1-2. dan jemljem spasmex + nalgesin forte + dodajam paracetamol na 2-4 ure, da ”preživim”). Na ultrazvoku ni vidnih posebnosti, osebna zdravnica me je zaradi kronične bolečine v spodnjem delu trebuha napotila na MR. Tam so v izvid navedli Radiološko najverjetneje fokusi endometrioze v ovarijih obojestransko (na podlagi slik T1 FS sekvence). Do kakšne mere je MR zanesljiv pri postavitvi diagnoze?
Hvala za odgovor in lep pozdrav!
doc. dr. Martina Ribič Pucelj odgovarja:
Opozorilo:
Kam se obrniti po pomoč v primeru endometrioze, si lahko preberete tukaj.
