Vprašanje: Špela

| | Categories: Vprašanja in odgovori

Pozdravljeni.

Pozdravljeni. Prejšnji teden sem imela poseg laparoskopije zaradi suma na endometriozo. Odstranili so cisto na desnem jajčniku ter žarišča na maternici, rektumu in mali medenici. Zanima me, ali sem upravičena do rehabilitacije v zdravilišču. Ali jo priporočate? Kdaj naj bi bila najbolj optimalna-koliko časa po operaciji? Katero zdravilišče? Brala sem o Dobrni. Cena za 7 dnevni paket je kar 600 eur, kar je zame občutno prevelik strošek … ali se da (vsaj delno) pokriti te stroške s strani zavarovalnice in kakšen je postopek? Najlepša hvala za vas čas in odgovor.

Lep pozdrav,
Špela.

doc. dr. Martina Ribič Pucelj odgovarja:

Po taki operaciji vam zdraviliško zdravljenje nikakor ne pripada. Glede na obliko endometrioze, ki ste jo imeli, vam zdraviliškega zdravljenja tudi ne bi priporočila kljub vabljivim oglasom zdravilišč. Zdraviliško zdravljenje, ki vključuje razne kopeli in obloge poveča prekrvavitev organov kar lahko tudi pospeši razvoj endometrioze.

Politika zasebnosti

Spoštujemo vašo zasebnost in se zavezujemo, da bomo osebne podatke, pridobljene prek spletnega informacijskega sistema, skrbno varovali in jih brez vaše privolitve ne bomo posredoval tretji osebi oziroma jih uporabili v druge namene. Ker obstajajo v spletnem informacijskem sistemu določene povezave na druge, zunanje spletne strani, ki niso vezane na nas, ne prevzemamo nobene odgovornosti za zaščito podatkov na teh spletnih straneh.

Hkrati se zavezujemo, da bomo po svojih najboljših možnih močeh varovali podatke in zasebnost obiskovalcev spletne strani .

Da bi preprečili nepooblaščen dostop do pridobljenih podatkov ali njihovo razkritje, ohranili natančnost osebnih podatkov in zagotovili njihovo ustrezno uporabo, uporabljamo ustrezne tehnične in organizacijske postopke za zavarovanje podatkov, ki jih zbiramo.

Več: https://endozavest.si/politika-zasebnosti/