Vprašanje: Barbara

| | Categories: Vprašanja in odgovori

Spoštovani,

meseca maja sem imela laparoskopski poseg zaradi endometrioma na levem jajčniku. Od takrat je stanje precej slabše. Konstantna napihnjenost, trd trebuh, krči in ostre kljuvajoče bolečine v predelu desnega jajčnika problem je bil namreč levi jajčnik… kakšen vpliv imajo zgoraj omenjene težave na zanositev?

doc. dr. Martina Ribič Pucelj odgovarja:

Žal se ne da vnaprej napovedati ali je plodnost motena. Zanositev je namreč odvisna od plodnosti obeh partnerjev. Če v 1 letu rednih spolnih odnosov ne pride do zanositve so pač potrebne preiskave pri obeh partnerjih. Predvidevam pa, da je bila pri operaciji res odstranjena vsa endometrioza.
Lp
 

Več o tem kam se obrniti po pomoč si lahko preberete tukaj: https://endozavest.si/o-endometriozi/na-koga-se-obrniti/

Politika zasebnosti

Spoštujemo vašo zasebnost in se zavezujemo, da bomo osebne podatke, pridobljene prek spletnega informacijskega sistema, skrbno varovali in jih brez vaše privolitve ne bomo posredoval tretji osebi oziroma jih uporabili v druge namene. Ker obstajajo v spletnem informacijskem sistemu določene povezave na druge, zunanje spletne strani, ki niso vezane na nas, ne prevzemamo nobene odgovornosti za zaščito podatkov na teh spletnih straneh.

Hkrati se zavezujemo, da bomo po svojih najboljših možnih močeh varovali podatke in zasebnost obiskovalcev spletne strani .

Da bi preprečili nepooblaščen dostop do pridobljenih podatkov ali njihovo razkritje, ohranili natančnost osebnih podatkov in zagotovili njihovo ustrezno uporabo, uporabljamo ustrezne tehnične in organizacijske postopke za zavarovanje podatkov, ki jih zbiramo.

Več: https://endozavest.si/politika-zasebnosti/