fbpx

Vprašanje: Kaja

| | Categories: Vprašanja in odgovori

Pozdravljeni!

Že dobro leto in pol jemljem tablete Visanne (po operaciji). V tem času sem imela nekajkrat letno rjav izcedek, ki je trajal okoli 3-5 dni, dvakrat pa sem imela “menstruacijo”- torej krvavitve kot v času, ko sem še imela menstruacijo (visanne se jemlje brez prekinitev, zato jih naj ne bi bilo). Zdaj pa imam močne krvavitve že 12 dni- na začetku se je začelo močno, po enem tednu je bil en dan le rjav izcedek in je kazalo da se končuje, nato pa zoper zelo močne krvavitve. Iz mene se “luščijo” kosi tudi v dolžini kot npr. 4 cm dolga vrvica. Zanima me ali je to normalno? Kako dolge krvavitve so še normalne? Ali mi to lahko škoduje? Malo me skrbi, ker je nastanek endometrioze pogojen s krvavitvami, vendar pa menim, da bi Visanne to morale preprečiti oz. sanirale? Pregled imam šele čez 3 mesece.

Lep pozdrav,

Kaja.

 

doc. dr. Martina Ribič Pucelj odgovarja:

Zdravilo Visanne ne prepreči popoplnoma menstruacije in tudi krvavitve niso običajno posledica endometrioze. Potrebno je natančno pregledati tudi maternico, če ni slučajno endometrioza prizadela tudi le-te. Normalno trajanje menstruacije je do 7 dni.